پنجشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۳ - ۹:۱۷
مایکروسافت طی چهار سال آینده ۵ میلیارد دلار در حوزه‌ی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد
مایکروسافت ۵ میلیارد دلار برای ساخت خدمات و محصولات خود در حوزه‌ی اینترنت اشیاء طی چهار سال آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این سرمایه‌گذاری به تحقیق و توسعه‌ی محصولات و خدمات جدید Redmond و افزایش امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیاء کمک خواهد کرد. شرکتی که قصد دارد دسترسی به فناوری اینترنت اشیاء را آسان‌تر کند.

 البته Redmond هنوز اطلاعات مشخصی از جزئیات این سرمایهگذاری اعلام نکرده است.

معاون شرکت مایکروسافت، Julia White گفت: این سرمایه‌گذاری براساس خدماتی است که مایکروسافت در حال حاضر به  مشتریان خود ارائه می‌دهد تا پذیرش و استفاده از فناوری اینترنت اشیاء را در حوزه‌های مختلف آسان کند.

White می‌گوید: "محصولات تولید شده چه موجب ارتقاء خانه و دفتر کار شوند چه یک کارخانه، یک چیز روشن است: اینترنت اشیاء تلاشی مشترک و چند جانبه است که شامل توسعه‌ی ابر، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، امنیت و حفظ حریم خصوصی می‌شود."

مایکروسافت اشاره کرد که سیستم عامل آن به شرکت‌هایی که به دیگران کمک می‌کند از جمله در مقیاس‌های بزرگ‌تر مانند کنترل و تعمیر از راه دور پنل‌های خورشیدی در نیجریه، تا در مقیاس کوچک‌تر مانند ماشین‌های متصل که به رانندگان برنامه‌های خود یادآوری می‌کند، یاری رسانده است.

مایکروسافت هم‌چنین از یک لایهی پایه‌ایی جدید Azure IoT Hub که در حال حاضر در دسترس است، رونمایی کرد که باعث می‌شود مرتب‌سازی و تجزیه و تحلیل داده را ارزان‌تر کند، در حالی‌که امنیتی مشابه با سطوح بالاتر و گران‌تر ارائه می‌دهد. ۳۰۰ میلیون پیام از داده‌های ورودی از طریق سطح پایه، هزینه‌ی یک کسب و کار را به یک پنجم هزینه‌هایش وقتی که از سطوح استاندارد استفاده می‌کند، کاهش می‌دهد.

این سرویس جدید انواع تغییراتی که مایکروسافت به دنبال رسیدن به آن است را پیش‌بینی می‌کند. به تازگی شرکت سازماندهی مجددی برای گروه Windows و Devices را برای اختصاص زمان و پول بیشتر به اینترنت اشیاء اعلام کرده است و اکنون با آخرین اخبار مربوط به سرمایه‌گذاری چهار ساله، می‌توان انتظار توسعه‌ی بیشتر در خدمات "لبه‌ی هوشمند" را داشت.

با افزایش سرمایه‌‌گذاری مایکروسافت روی تحقیق در حوزه‌ی اینترنت اشیاء، شانس این که شروع فعالیت در حوزه‌ی اینترنت اشیاء ارزان‌تر و آسان‌تر شده و پیدا کردن الگوهای مهم برای تجزیه و تحلیل روی داده‌ها نیز سریع‌تر ‌شود، افزایش یافته است.