چهارشنبه ۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۴:۲۴
شرکت Syniverses قصد دارد امکان برقراری ارتباطات امن را برای اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان فراهم کند
یک شبکه‌ی جدید ارتباطی جهانی امن و خصوصی که Syniverse Secure Global Access نامیده شده است، توسط شرکت مخابراتی ایالات متحده Syniverse برای پایه‌گذاری کسب و کاری قابل اعتماد و حفاظت از اطلاعات مهم معرفی شده است.
هدف Syniverse Secure Global Access این است که حریم خصوصی و امنیت را در اینترنت عمومی برقرار کرده و علاوه بر آن برای کسب و کار در حدود ۲۰۰ کشور و مناطق مختلفی، اتصالات امنی را برای اپراتورهای تلفن همراه فراهم می‌کند.

در چند سال اخیر بسیاری از سازمان‌ها اطلاعات کسب و کار بحرانی خود را از دست داده‌اند که دلیل آن آسیب‌پذیری اینترنت عمومی بود. این حملات برخی از بزرگ‌ترین مؤسسات مالی، شرکت‌های نرم‌افزاری، دولت‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی، شرکت‌های رسانه‌ای، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد.

Dean Douglas، رئیس و مدیر عامل شرکت Syniverse گفت: «در حالی که اینترنت عمومی به بستری برای تبادلات و معاملات حساس تجاری تبدیل شده است، طبق گفته‌ی BluVector تقریباً ۴۰ درصد از کل سیستم‌های کنترل صنعتی و زیرساخت‌های حیاتی در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، با یک حمله سایبری مواجه شده‌اند. واقعیت این است که اینترنت طوری طراحی نشده است تا در برابر نرم‌افزارهای مخرب و ransomware، سرقت داده‌ها و حملات انکار سرویس (DDoS) محیط امنی باشد. این حملات ذکر شده تنها برخی از تهدیدات جدی و رو به افزایش است که شبکه عمومی اینترنتی را تضعیف می‌کند.»

در جای دیگر، Device Authority که شرکتی تخصصی در شناسایی و مدیریت دسترسی (IAM) می‌باشد، از مدل جدیدی از SaaS برای پلتفرم امنیتی مبتنی بر اینترنت اشیای خود که KeyScaler نام دارد رونمایی کرده است. این مدل راهکارهای امنیتی و دسترسی قوی برای شرکت‌ها و اکوسیستم اینترنت اشیاء را فراهم کرده و بدون زیرساخت و یا هزینه‌های مربوط به محیط‌های پیشفرض کار می‌کند. KeyScaler به عنوان یک سرویس (KSaaS) برای انواع ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت اشیاء و تولیدکنندگانی طراحی شده است که به دنبال ارائه‌ی بهترین خدمات امنیتی برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء می‌باشند. KSaaS به یک API متصل شده است که اجازه می‌دهد تا به سرعت با قابلیت KeyScaler ادغام شود.