آکادمی اینترنت اینترنت اشياء توسط اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) به عنوان مرکز تعالی (Center of Excellence) حوزه اینترنت اشياء در آسیا و اقیانوسیه به مدت ۴ سال برای بازه زمانی 2022-2019 انتخاب شد.
آکادمی بین‌المللی اینترنت اشیاء به عنوان عضو آکادمیای اتحادیه‌ جهانی مخابرات و پیشرو در فرهنگ‌سازی و آموزش اینترنت اشیاء در کشور و عرصه بین‌المللی، مبدع‌ مدرسه‌ی تابستانی اینترنت اشیاء در کشور، چهارمین مدرسه تابستانی را در چهارمین سال متوالی در تابستان ۱۳۹۷، برگزار می‌نماید.
یک شبکه‌ی جدید ارتباطی جهانی امن و خصوصی که Syniverse Secure Global Access نامیده شده است، توسط شرکت مخابراتی ایالات متحده Syniverse برای پایه‌گذاری کسب و کاری قابل اعتماد و حفاظت از اطلاعات مهم معرفی شده است.
هدف Syniverse Secure Global Access این است که حریم خصوصی و امنیت را در اینترنت عمومی برقرار کرده و علاوه بر آن برای کسب و کار در حدود ۲۰۰ کشور و مناطق مختلفی، اتصالات امنی را برای اپراتورهای تلفن همراه فراهم می‌کند.
رویداد IoT Tech Expo North America از بزرگترین سری رویدادهای اینترنت اشیاء در جهان است که در تاریخ ۲۸ و ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ در مرکز کنفرانس Santa Clara در Valley Silicon برگزار خواهد شد. در این رویداد جدیدترین نوآوری‌ها در کل اکوسیستم اینترنت اشیاء معرفی شده و موضوعات متنوعی همچون تولید، حمل و نقل، بهداشت، تدارکات، دولت، انرژی، خودرو را تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
از سری رویدادهای پیشرو در اروپا نمایشگاهIoT Tech است که صنایع کلیدی از سرتاسر اروپا را گرد هم آورده و به مدت ۲ روز به ایجاد محتوای سطح بالا و بحث و گفتگو خواهد پرداخت. در این رویداد آخرین نوآوری‌های موجود در اینترنت اشیاء معرفی و بررسی شده و مباحثی همچون تولید، حمل و نقل، بهداشت، تدارکات، بیمه، خرده‌فروشی، دولت، صنایع وسایل نقلیه پوشش داده خواهند شد.
در این رویداد به موضوعاتی همچون درآمد مفید و نوآورانه از شهر هوشمند و مدل‌های کسب و کار پرداخته خواهد شد.
تشکیل تیم استراتژیکی بین مایکروسافت و C3 IoT منجر به ایجاد راهکار “better together” و نوآوری‌های قابل ارائه به بازار ‌شده است، که سرعت توسعه نرم‌افزارهای هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء را افزایش می‌دهد.
به گفته‌ی Frost & Sullivan ارزش بازار شهرهای هوشمند تا سال ۲۰۲۵ به ۲ تریلیون دلار می‌رسد.
مایکروسافت ۵ میلیارد دلار برای ساخت خدمات و محصولات خود در حوزه‌ی اینترنت اشیاء طی چهار سال آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
سنسور مبتنی بر رزبری پای می‌تواند شما را در تشخیص صداهای غیر قابل شنیدن محیط اطرافتان یاری کند.
ماه آینده منطقه آزاد کیش میزبان نمایشگاهی بین‌المللی با عنوان کیتکس با هدف عرضه‌ی آخرین دست‌آوردهای حوزه‌ی IT و با محوریت استان فارس خواهد بود.
هر نشست اینترنت اشیای IEEE، کارشناسان و رهبران سراسر جهان را گرد هم جمع می‌کند تا به اجرای راه‌حل‌های اینترنت اشیاء در یک محیط محلی بپردازند. یکی از صنایع مهم در ایتالیا و منطقه‌ی توسکانی کشاورزی است و تمرکز این نشست نیز بر همین حوزه می‌باشد. هدف این رویدادآغاز اقداماتی است که منجر به پرورش و بلوغ راه‌حل‌های اینترنت اشیاء می‌شود. هم‌چنین استقرارهایی که منافع قابل توجهی در درازمدت برای جامعه به ارمغان می‌آورند. از این رو، موضوعی که برای این نشست انتخاب شده است، "انقلاب دیجیتال - کشاورزی 4.0!" می‌باشد.